U habitët kur Valverde u bë trajner i Barcelonës. Ja çfarë thotë Roberto Fernandez
Roberto Fernandez i cili ka një rol kyç në stafin drejtues të Barcelonës ka shpjeguar arsyet se pse Enrique Valverde u bë trajner i katalanasve.

"Ai është një trajner që e njeh klubin, pasi ka qenë lojtar këtu. Ai ka shumë përvojë dhe këshilla të mëdha. Ai ka qenë në shumë skuadra dhe ka bërë një punë të mirë". tha Fernandez.

Valverde pritet të ketë sukses me klubin katalan pasi rryma e tij drejt pankinës katalanase është një imitim i Zidanes. Pavarësisht se Valverde ka një eksperiencë disa vjet më të madhe ai trajner. / albeu.com /
Shtuar më 21/06/2017, ora 21:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori