U largua nga Juventusi, Marotta punësohet te ky klub
Presidenti i Genoas, Enrico Preziosi ka thënë se menaxheri në i Juventusit, Beppe Marotta “tashmë ka një tjetër klub në menaxhim”.

Barcelona, Manchester United, Roma, Napolit madje edhe Interi janë pozitat që mund të ndalojë Marotta, i cili po largohet nga Juve në fund të këtij muaji dhe Preziosi e ka të konfirmuar se 61 vjeçari do të mbetet ende në një klub futbolli si udhëheqës.

“Ai me ka thënë se tashmë ka gjetur një klub tjetër”, tha ai nga zyrët e tij te Lega Calcio të hënën.

“Mendoj se ky është fati i tij. Ai përfundoi një cikël të tij dhe tani ka nevojë për një aventurë të re, por jo si komisioner apo president i FIGC”. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori