U largua nga kombëtarja, shikoni çfarë bëjnë bashkëkombasit e Mesut Ozil në Turqi (FOTO LAJM)

Mesut Ozil u largua nga Kombëtarja Gjermane dhe tashmë ai ka gjetur një mbështetje tepër të madhe në Turqi.

Pasi mori përkrahjen nga Federata Turke dhe nga qeveria e Rexhep Taip Erdoganit, ai ka marrë edhe mbështetjen e vendlindjes së tij.

Një rrugë që mabn emrin “Mesut Ozil” në porvincën Zonguldak, në veri të Turqisë ka ndërruar foton ilustruese të saj.

Është hequr fotoja që Ozil kishte me fanellën gjermane dhe është vendosur fotoja e tij me presidentin Erdogan. Ky vendim u mor nga kryetari i komunës, Mustafa Semerçi. /albeu.com/
Shtuar më 24/07/2018, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori