U largua nga Kukësi, mesfushori firmos në Azerbajxhan
Skuadra e Kukësit, gjatë merkatos së janarit, ka larguar lojtarin Tigroudja Shafik, për shkak të një dëmtimi.

Lojtari 26-vjeçar, ka firmosur në Azerbajxhan për skuadrën e Zire, që ndodhet në vendin e 7-të në kampionat me 13 pikë. Lajmi është bërë zyrtar nga vet skuadra , me anë të një postimi në Instagram.

Kujtojmë që Shafik u bashkua me Kukësin në limitet e merkatos dhe kishte lujatur më përpara me Alkin në Qipro.

Ai ka origjinë algjerane, por ka pasaportë franceze. Tashmë mesfushori është gati të nisë aventurën e tij të re me klubin e Zire. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2019, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori