U mendua për vend neutral, vendoset se ku do të luhet derbi Everton-Liverpool
Në derbin lokal, Everton-Liverpool, skuadra e Klopp mund ta fitoj titullin e parë të Premier Ligës pas 30 vjete.

Pati shumë spekulime, se kjo ndeshje duhet të vendosej një lokacion neutral.

Komuna e Liverpool ka vendosur që derbi të luhet në stadiumin e Everton ‘Goodison Park’ siç ishte planifikuar dhe me dyer të mbyllura.

Ndeshja do të zhvillohet me 21 qershor.
Shtuar më 10/06/2020, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori