U mposht 4-0 nga Bayerni, Simeone gjen anë pozitive te ekipi i tij
Atletico Madrid ka pësuar një humbje të thellë prej 4:0 nga Bayern Munich në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve.

Trajneri Diego Simeone ka vlerësuar cilësinë e Bayernit, por edhe ka përshëndetur përpjekjet e skuadrës së tij për të tentuar golin deri në fund të ndeshjes.

"Unë më të vërtetë nuk jam i sigurt nëse kemi kryer një pako gabimesh", ka deklaruar Simeone, përcjell lajmi.net.

"Unë do të marrë qëndrimin e ekipit tim nga kjo ndeshje si një plus. Ne vazhduam të kërkonim një gol deri në fund. Ne madje kishim disa raste dhe me një përfundim më të mirë do të kishim shënuar".

"Sevilla luajti kundër Bayernit kohëve të fundit, luajtën shkëlqyeshëm dhe mund të kenë fituar Superkupën e UEFA-s kundër tyre. Në krahasim, me këtë na mungonte forca. Sidomos në krahasim me Bayernin".
Shtuar më 22/10/2020, ora 08:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori