U mposht bindshëm nga Atalanta, Pioli: E meritoi fitoren
Atalanta ka mposhtur Milanin në "San Siro" në kuadër të javes së 19-të të Serie A.

Milani humbi ndeshjen me rezultatin 0-3, golat për mysafirët i shënuan Romero, Ilicic dhe Zapata.

Pas ndeshjes, trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka uruar skuadrën kundërshtare për paraqitjen e mirë.

"Atalanta ka luajtur mirë dhe e ka merituar fitoren sot", tha ai.

"Kemi nisur ndeshjen mirë, fatkeqësisht kemi humbur disa mundësi të mira, goli i dytë e mbylli ndeshjen dhe nuk duhej të ishte kështu sepse kishte shumë lojë për tu zhvilluar", shtoi ai.

"Ata ishin më të mirë se ne sonte, por ne jemi të fortë megjithatë. Skuadrës i kam thënë se kemi pasur një kundërshtar të fortë dhe shpresat duhej mbajtur deri në fund", tha Pioli.

"Tani kemi nevojë të rikuperohemi dhe të kemi besim sepse kemi demonstruar që kemi kualitet. Skuadra është e vetëdijshme për humbjen e sotme, e dimë çfarë duhet bërë në ndeshjet e ardhshme", përfundoi Stefano Pioli.
Shtuar më 23/01/2021, ora 22:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori