U mposht në "Bernabeu", Pique: Reali më i dobët me të cilin jam përballur
Barcelona humbi ndaj Real Madridit në "Santiago Bernabeu" me rezultatin e pastër 2-0, por Pique bëson se ky ishte Reali më i dobët më të cilin ai është përballur.

Golat e Vinicius dhe Mariano Diaz i dhanë një fitore shumë të rëndësishme "galaktikëve" të cilët u rikthyen në krye të klasifikimit me një pikë më shumë se Barcelona.

Pique zbuloi se ishte i habitur në nivelin e ulët të performancës së Realit në periudhën e parë dhe ishte i zhgënjyer që nuk përfituan.

"Real Madrid në gjysmën e parë ishte Madridi më i dobët me të cilin jam përballurBernabeu", tha Pique.

"Ne humbëm një shans për t’i goditur ata".

"Ne duhet të luajmë më mirë sesa në pjesën e dytë, megjithëatë, ne humbëm topa dhe ata rritën në vetëbesim". /albeu.com/

Shtuar më 02/03/2020, ora 08:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori