U operua në tru, Maradona lë spitalin
Diego Maradona është liruar nga spitalimërkurën dhe është dërguar në një klinikë shërimi ku ai mund të trajtohet për varësi nga alkooli.

Ish-lojtari i Napolit dhe Boca Juniors kishte një operacion urgjent tetë ditë më parë për një hematomë subdurale, një mpiksje gjaku në tru.

Maradona u mbajt më gjatë sesa pritej për shkak të simptomave të tërheqjes të shkaktuara nga abstenimi i tij i papritur nga alkooli.

Mjeku i tij u tha gazetarëve se legjenda argjentinase më në fund u largua nga spitalimërkurën në mbrëmje me një ambulancë të shoqëruar nga anëtarët e familjes.

Ai ishte drejtuar drejt një institucioni rehabilitues në veri të Buenos Aires dhe do të qëndrojë atje për tu rikuperuar nga problemet e tij me alkoolin.
Shtuar më 12/11/2020, ora 08:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori