Udinese – Juventus, formacionet zyrtare
Udinese dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin italian, Serie A. Zonja e Vjetër janë mysafirë të Udineses në takimin e vlefshëm për javën e nëntë të kampionatit italian.

Skuadra e Massimiliano Allegrit vjen në këtë ndeshje nga një barazim dhe një humbje dhe dëshiron t’i kthehet fitoreve në Friuli. Në anën tjetër, vendasit po përjetojnë edhe një sezon me shumë oscilime, ku nga tetë ndeshje kanë fituar vetëm dy dhe duan së paku barazim nga ky takim në shtëpi.

Ky takim zhvillohet nga ora 18:00 dhe zhvillohet në stadiumin e Udinese, Dacia Arena.

Udinese (4-3-3): Bizzarri; Samir, Danilo, Nuytinck, Ali Adnan; Fofana, Hallfredsson, Jankto; De Paul, Maxi Lopez, Perica.

Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2017, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori