Kupat e Europës, ja rënditja e UEFA-s (FOTO LAJM)

1. Anglia 75.025
UEFA
Siç ndodh gjithmonë pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare dhe klubeve, UEFA azhornon rënditjen e saj, e cila vlen në të ardhmen për të përcaktuar skuadrat pjesëmarrëse në Champions dhe Europa League.

Me 5 barazike dhe vetëm një fitore (Napoli 4-0 AIK), Italia qëndron në vendin e katërt por ngushton diferencën me të pestën në rënditje që është Franca.

Zbret në rënditje Portugalia që ka bërë vetëm një fitore (Dinamo Zgreb-Porto 0-2).

Ndërkohë që kryesojnë listën 3 kampionatet më të bukur për momentin në Europë: Premier League, La Liga dhe Bundesliga. /albeu.com/

Vizitoni foto-galerinë e mësipërme për të mësuar rënditjen duke u bazuar në 5 sezonet e fundit...
Shtuar më 21/09/2012, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori