UEFA hap procedimin ndaj Shqipërisë për dy episode
Shqiptarët pushtuan dje Lensin në kundër Zvicrës, por gjatë sfidës ka pasur edhe disa episode që nuk i kanë pëlqyer UEFA-s, që tashmë ka hapur një procedim disiplinor ndaj Shqipërisë.

1- Komisioni i Disiplinës, Kontrollit dhe Etikës në UEFA na akuzon për hapen e një parulle të paligjshme në stadium. Greqia është ankuar për shkak se në Lens u pa një parullë ku përmenden bgjenocidi ndaj popullit çam dhe UEFA nuk i lejon gjëra të tilla në stadium.

2- UEFA na akuzon edhe për ndezjen dhe hedhjen e disa fishekzjarrëve nga tifozët tanë.
Vendimi do të merret më 21 korrik dhe natyrisht, dhe pritet të shoqërhet me një gjobë.

Shtuar më 12/06/2016, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori