UEFA i heq pezullimin mbrojtësit të Liverpool
Pas disa javë hetimesh, UEFA i ka hequr pezullimin mbrojtësit të saj Mamadou Sakho në lidhje me skandalin e dopingut.

Tashmë kur hetimet kanë përfunduar, drejtusit e instuticionit më të lartë europian të futbollit ka hequr pezullimin e saj për mbrojtësin francez pasi ai kishte përdorur ilaçe për tretjen e dhjamit dhe jo doping për të shtuar fuqinë e tij.

Substancat e përdorura nga Sakho nuk janë në listën e ndaluar nga ajo që ka shpallur UEFA dhe për këtë gjë atij i është hequr pezullimi prej 1 mujor që mori pak kohë më parë, teksa nuk do të ketë asnjë dënim tjetër.
Shtuar më 29/05/2016, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori