UEFA shpall lojtarin më të mirë të javës në Champions


Pas ndeshjeve të xhiros së 3-të në fazën e grupeve të Champiosn Leagues, UEFA ka shpallur lojtarin më të mirë të javës.

Anësori i Manchester Cityt, Raheem Sterling ka fituar këtë çmim pasi dhuroi spektakël në sfidën ndaj Atalantës.

Anglezi shënoi tre gola, si dhe dhuroi një asist. Sterling mposhti kandidaturat e Mbappe, i cili po ashtu realizoi tripletë, por edhe të Haland, me talentin e Salzburg që kishte shënuar dopietë në sfidën ndaj Napolit.
Shtuar më 25/10/2019, ora 13:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori