UEFA vendos për Europa League: Ndeshjet e sotme do të luhen
Koronavirusi ka paralizuar të gjitha ndeshjet në futboll.

Ditën e djeshme u zbulua se mbrojtësi i Juventusit Rugani është me Covid-19 dhe për këtë arsye e gjithë skuadra bardhezi do të futet në karantinë. Së fundmi është vendosur që edhe Reali të futet në karantinë dhe për këtë arsye UEFA ka vendosur të ndërhyjë.

UEFA ka dalë me një njoftim zyrtar ditën e sotme, ku thuhet se ditën e martë do të ketë një takim ku do të flitet pikërisht për gjendjen, mbi mundësinë e shtyrjes se ndeshjeve Europiane, por edhe të EURO 2020.

Pra ndeshjet e planifikuara për sot do të zhvillohen dhe të martën do të vendoset përfundimisht.
Shtuar më 12/03/2020, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori