"Un Capitano", nisin xhirimet për dokumentarin e Francesco Tottit
illimisht u mendua si një serial televiziv mbi Francesco Totti-n, por autobiografia "Un Capitano" do të bëhet një film dokumentar drejtuar nga Alex Infascelli.

Xhirimet e filmit sapo kanë filluar në rrugët e kryeqytetit italian, me kapitenin legjendar të Romës.

Dokumentari është frymëzuar nga faktet e treguara nga Totti, në autobiografinë "Un Capitano", shkruar në bashkëpunim me gazetarin sportiv Paolo Condò, emër i njohur i "La Gazzetta dello Sport" dhe opionist për "Sky Sport".
Shtuar më 24/05/2019, ora 12:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori