FIFA shpall vendimin për Xhakën dhe Shaqirin
Uniformat më të shëmtuara të Kupës së Botës ndër vite (FOTO LAJM)

Pëlqej
Uniformat, padyshim që janë një simbol për kombetarët pjesëmarrëse në Botëror.

Ato janë edhe shenja dalluese e një ekipi që e bënë të veçantë nga të tjerët dhe simbolizon një kombë të tërë.

Nëse këtë vitë si uniforma më e bukur deri më tani është zgjedhur ajo e Nigerisë ka edhe nga ata vende që nuk i kushtojnë fare rëndësi uiformave.

Edhe sot e kësaj dite, disa uniforma, kur i shikon, të bën që të pyesësh veten: “Çfarë i ka shkrepur në kokë atij që i ka dizenjuar?”

Më poshtë do t’ju prezantojmë me uniformat më të këqija që ka parë historia e Kupës së Botës.

Skocia në Botërorin e vitit "Itali 1990"

Irlanda në Botërorin "SHBA 1994"

Brazili në Botërorin "SHBA 1994"

Xhamajka në Botërorin "Francë 1998"

Gjermania në Botërorin "SHBA 1994"

Uniforma e Iranit në Botërorin "Francë 1998"

Uniforma e portierit të Meksikës në Botërorin "SHBA 1994" /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori