Uniformat më të shëmtuara të Kupës së Botës ndër vite (FOTO LAJM)

Uniformat, padyshim që janë një simbol për kombetarët pjesëmarrëse në Botëror.

Ato janë edhe shenja dalluese e një ekipi që e bënë të veçantë nga të tjerët dhe simbolizon një kombë të tërë.

Nëse këtë vitë si uniforma më e bukur deri më tani është zgjedhur ajo e Nigerisë ka edhe nga ata vende që nuk i kushtojnë fare rëndësi uiformave.

Edhe sot e kësaj dite, disa uniforma, kur i shikon, të bën që të pyesësh veten: “Çfarë i ka shkrepur në kokë atij që i ka dizenjuar?”

Më poshtë do t’ju prezantojmë me uniformat më të këqija që ka parë historia e Kupës së Botës.

Skocia në Botërorin e vitit "Itali 1990"

Irlanda në Botërorin "SHBA 1994"

Brazili në Botërorin "SHBA 1994"

Xhamajka në Botërorin "Francë 1998"

Gjermania në Botërorin "SHBA 1994"

Uniforma e Iranit në Botërorin "Francë 1998"

Uniforma e portierit të Meksikës në Botërorin "SHBA 1994" /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 17:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori