United arrin akordin me Benfikën për Gaitan
Sipas asaj që raporton "Record", Manchester United ka arritur një akord paraprak me klubin portugez të Benfikës për të bërë të tijin mesfushorin 23-vjeçar argjentinas Nicolas Gaitan.

Asi amerikano jugor ka qënë prej një kohe të gjatë nën vëzhgimin e emisarëve të Djajve të Kuq dhe duket se në orët e fundit drejtuesit e të dy klubeve si dhe agjenti i lojtarit kanë gjetur gjuhën e përbashkët për ta parë Gaitan sezonin tjetër në Old Traford.

Nicolas Gaitan ka qënë nën interesimin edhe të klubeve të tjerë me emër në Europë por duket se këmbëngulja e Sir Alex Ferguson duket se më në fund mori frutet e saj. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2012, ora 17:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori