United gati 20 milionë funte për Henry
Albeu.com
Manchester United janë gati t’i ofrojnë Barcelonës 20 milionë funte për ta rikthyer Thierry Henryn në Premier League.Mediat britanike njoftojnë se trajneri i Djajve të Kuq, Sir Alex Ferguson, ka hequr dorë nga transferimi i sulmuesit të Tottenhamit, Dimitar Berbatov, dhe ka vendosur ta drejtojë interesimin e tij kah ish-sulmuesi i Arsenali.

Kampionët e Ligës Premier kanë qenë në bisedime me shumë sulmues gjatë këtij afati kalimtar, përfshirë Berbatovin, Klaas Jan Huntelaar dhe Roque Santa Cruz. Ndërsa siç duket tani Ferguson dëshiron asin e Barcën, lëvizje kjo që do t’i kishte trazuar fansat e Arsenalit
Shtuar më 13/08/2008, ora 02:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori