United humbet në trasfertë kundër Huddersfield (VIDEO)
Huddersfield Town ka befasuar Manchester United në "Kirklees Stadium" duke e mundur me shifrat 2-1, ndeshje kjo e vlefshme për javën e nëntë të Premier Leagues.

Pas një loje të barabartë deri në minutën e 27, ku një gabim i mbrojtjes që humbet topin dhe ku kundërshari përfiton dhe shënonminutën e 28'.

Mbas pesë minuta lojë Huddersfield dyfishon rezultatin me sulmuesin 27-vjeçar, Depoitre, që e habit skuadrën e Mourinhos.

Shifrat ngushtohen në minutën e 78' ku Marcus Rashford shënon gol për United.

Por ndeshja përfundon në fitoren e vendasve ndaj një kundështari të vështirë si Manchester United, ku të gjitë mendonin se "Djajtë e Kuq" e kishin të lehtë në letër por në fushë e tregon gjiçka rezultati përfundimtar.

Huddersfield ngjitet në vendin e 10-të me 12 pikë falë kësaj fitore, ndërsa United në vendin e dytë me 20 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori