Uruguai-Brazil, Londra pret miqësoren e luksit
uruguai
Uruguai-Brazil është një ndër ndeshjet më të mëdha sa i përket rangut të kombëtareve. një përballje që ka brenda saj një urrejtje të madhe e që shtohet akoma më shumë sa herë këta ekipet përballen ndaj njëra tjetrës.

Uruguai e fitoi herën e dytë Kupën e Botës pikërisht ndaj Brazilit në “Maracana”. Ndeshja e sotme do të jetë një miqësore e cila do të zhvillohet në “Emirates Stadium” të Londrës. Në 9 ndeshjet e fundit Brazili ka fituar 6 takime dhe ka barazuar vetëm tre ndaj Uruguajit.

Sonte do të jenë përballë njëri tjetrit dy Neymar dhe Cavani të cilët luajnë bashkë te skuadra e Paris Saint Germain. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2018, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori