Uruguaji merr në Rusi këtë pije magjike
Pëlqej
Kombëtarja e Uruguait dhe i gjithë delegacioni i saj në Rusi nuk mund të bëjë kurrsesi pa atë.

Nëse shumë përfaqësuese kanë marrë me vete disa ushqime specifike për këtë Botëror, te bardhekaltrit bie në sy një sasi shumë e madhe e një çaji, të quajtur “Mate”, mjaft i përhapur në kontinentin e Amerikës së Jugut.

Kjo bimë pihet e zier dhe quhet ilaçi magjik për dobësim, por mbi të gjitha pirja e saj të jep një energji dhe një nxehtësi të brendshme. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori