Utrecht luan me 12 lojtarë kundër Ajaxit! (VIDEO)
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen Utrecht-Ajax, kur në një moment gjatë takimit, vendasit kanë luajtur me 12 futbollistë në fushë.

Futbollistë i 12-të është vërejtur nga arbitri i cili ka ndalur lojën dhe e ka larguar nga fusha atë.

Ngatërresa ka ndodhur pasi një prej futbollistëve është lënduar dhe ka dal nga fusha për t'u mjekuar ndërkohë që trajneri në vend të tij, futi në lojë një tjetër futbollist.

Pak më vonë, futbollisti është rifutur në lojë pa marrë lejen e arbitrit gjë që ka shkaktuar edhe incidentin. /albeu.com/

Shtuar më 06/04/2015, ora 20:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori