Utrecht shkaterron Tiranen, 4 me 0
Albeu.com
Tirana shkatërrohet katër me zero nga Utrecht në ndeshjen e parë të turit të dytë të “Europa League”. Ndeshja është zhvilluar në transfertë në Hollandë dhe skuadra e Sulejman Starovës ka qenë e pafuqishme të ndalë hollandezët.
Goli i parë dhe i dytë për Utrecht u shënua nga Wolfswinkel në minutën e 9 dje 27 të ndeshjes ndërsa Asare shënoi golin e tretë në minutën e 30 të ndeshjes. Goli i katërt për ekipin e Utrecht u shënua nga Martens në minutën e 75 të ndeshjes.
Shtuar më 15/07/2010, ora 22:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori