Uzuni i bën të gjitha vetë, kualifikon Fernecvaros dhe feston me shqiponjë (VIDEO)


Myrto Uzuni i ka dhënë kualifikimin Ferencvaroshit në raundin tjetër të Ligës së Kampioneve.

Sulmuesi beratas ishte protagonist absolut në fitoren e ekipit të tij 2-1 ndaj Dinamo Zagreb.

25 vjeçari fillimisht shkaktoi një autogol fatal. Megjithatë ai arriti t’ia shpërblejë besimin drejtuesve dhe trajnerit që e transferuan në këtë merkato, duke realizuar golin e fitores për Ferencvarosh.

Shtuar më 16/09/2020, ora 21:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori