Valdano: U mahnita nga Xavi dhe Iniesta, por pasardhësit e tyre janë Isco dhe Asensio
Pëlqej
Ish drejtori sportiv i Realit të Madridit Jorge Valdano kakomplimentuar Kombëtaren e tij për paraqitjen e bërë kundër Italisë.

Ai gjithashtu shprehu kënaqësin e të parit dyshen e mrekullueshme Isco - Asensio dhe nuk nguroi ti përshkruajë dhe si pasardhës të dy mesfushorëve më të mirë të hsitorisë së Spanjës Xavi - Iniesta.

"Kam menduar gjithmonë se është një mrekulli e vërtetë që Iniesta dhe Xavi kanë rastisur në të njëjtën gjeneratë, por tani shoh Iscon dhe Asension që janë në të njëjtën linje." tha Jorge Valdano. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2017, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori