Valencia dhe Villareal ndahen në paqe
Pëlqej


Përfundon në barazim supersfida e kampionatit spanjoll të futbollit, mes Villarealit dhe Valencia. Ka qënë skuadra mike e Valencias ajo që ka kaluar e para në avantazh me anë të Aduriz në minutën e 21. Vendasit e kanë kërkuar me ngulm golin e barazimit I cili ka ardhur në minutën e 73 me anë të italianit Giuseppse Rossi. Për tu përmendur në këtë ndeshje është edhe kartoni I kuq që mori lojtari I Valencias Stakevicius në minutën e 81 dhe gjithsej në këtë takim janë marrë 12 kartona të verdhë ku 9 prej tyre I ka marrë skuadra e Valencias dhe 3 Villareal. (albeu.com)
Shtuar më 20/11/2010, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori