Valentino Rosi, fitues i gares ne Berno
Albeu.com
Piloti i Jamahës, Valentino Rosi është fitues i garës për Çmimin e madh të Çekisë, e cila u zhvillua në Bërno. Kampioni aktual botëror deri te fitorja e tij e 102-të në karrierë erdhi para Dani Pedroso me motorin e Repsol Honda dhe pilotit të San Karlo Honda Gresini Elias.Gara në klasin mbretëror të motorëve u vendos në pesë xhiro para mbylljes së saj, kur kolegu i Rosit dhe një herit konkurrenti kryesor për fitore Horhe Lorenco, doli nga pista. Gara e ardhshme e Moto GP, kampionatit do të zhvillohet me 30 gusht, kur do të zhvillohet ajo në pistën „Indijanapolis Motor Spidvej“ për Çmimin e madh të Indianopolisit.
Shtuar më 17/08/2009, ora 01:25
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori