Vallejo ka një numër plot përgjegjësi, zbuloni domethënien e numrit tek RealI
Mbajtja veshur e fanellës me Nr.3 në Real Madrid gjatë dy dekadave të fundit është diçka prestigjoze. Jezusi Vallejo do të jetë pronari i tij për disa vjet.

Gjatë prezantimit të tij, pas dy vitesh në Zaragoza dhe një në Eintracht në Frankfurt, u zbulua se i riu do të trashëgojë numrin e Pepe. Numwr që vetëm tre lojtarë e kanë përdorur gjatë 21 viteve të fundit. Quique Sanchez Flores, trajneri i tanishëm i Espanyol, e veshi atë në 1995/96, por pas largimit të tij, Roberto Carlos mori uniformwn. Carlos e veshi pwr 11 sezone, në të cilat ai fitoi tituj të panumërt deri në pensionimin e tij në 2007.

Pas kësaj, nderi ra në një qendër të re nga Porto, Kepler Laveran Lima, i njohur nga të gjithë si Pepe. Ai arriti të njëjtin numër të titujve të Ligës së Kampionëve (tre) si paraardhësi i tij gjatë nëntë sezoneve të tij me Realin, pwrcjell Albeu.com.

Tani wshtë ana e Vallejo, i cili do të përballet me përgjegjësinë e mbajtjes së numrit tashmë historik./albeu.com/
Shtuar më 09/07/2017, ora 10:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori