Valverde: Ata na kapën në befasi
Ernesto Valverde, trajner i Barcelonës, doli në konferenc për shtyp pas barazimit ndaj Atletico Madrid në "Wanda Metropolitano"

Ai tha: "Ata kanë përfituar nga që shënuan të parët, duke na kapuar nëbefasi. Ne arritëm ta lidhnim me shpirtin që kishim në çdo kohë. Ne kthehemi në shtëpi të kënaqur, edhe pse me ndjenjën se mund të kemi marrë një rezultat më të mirë ".

Ndeshja: "Është e vështirë për të hapur hapësira sa herë që luani kundër Atleticos. Secili zbatohet në praktikë me stilin e tij. Arritëm një moment që e pamë se ishte e mundur dhe donim ta thyejmë këtë skuadë. Ne bëmë gol, mund të bëjmë një të dytë dhe të fitojmë ndeshjen në një stadium me një atmosferë sensacionale "

Atletico: "Ne e dinim se nëse do të vinin përpara do të ishte e komplikuar, pasi ata do të menaxhojnë mirë dhe do të mbulojnë mirë boshtin. Ne ishim në gjendje të shënonim. Ndjesitë janë pozitive. Ne duhet ta bëjmë këtë pikë. Ishte e komplikuar të kalonte linjat e tij mbrojtëse. Ne ishim më të ekspozuar ndaj gjithçkaje dhe arritëm në zonë me më shumë qartësi." tha trajneri i Blaugransve
Shtuar më 14/10/2017, ora 23:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori