Valverde: Jemi të lumtur që arritëm të fitonim
Pëlqej
Trajner i Barcelonës, Ernesto Valverde diskutoi në një konferencë shtypi fitoren e skuadrës së tij kundër Olympiakos (3-1) të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

- A jeni i lumtur se si ekipi ju ka sulmuar?

Ne jemi të lumtur sepse fitorja në Ligën e Kampionëve nuk është e lehtë. Nuk ka rivale të vogël. Ata kanë ardhur për të mbrojtur pranë zonës suaj. Ne patëm shanse në pjesën e parë, por kemi pasur pengimin e eliminimit. Pjesa e dytë na ka bërë të shohim ndryshe. Ne nuk mund të luanim me Deulofeu si në pjesën e parë. Por ne jemi të kënaqur, sepse ne kemi pasur për të zgjidhur ndeshjen.

- Nga jashtë, dukej se ndeshja mund të ishte në rrezik. A e keni parë këtë si kjo?

Po, sigurisht. Do ta shohim. Ata kanë menduar të mos rrezikojnë edhe kur ishim me dhjetë. Ata donin të luajnë në minutën e fundit, për të djegur anijet e tyre atje. Është gjithashtu logjike dhe qëllimi ynë ishte të bëjmë atë gol të dytë. Duhej të jemi të kujdesshëm me kundërshtarët. Ka ndodhur si kjo. Golat na kanë siguruar.

- A prisni më shumë nga rivali?

Olympiacos është në një situatë delikate në Champions. Ai është përdorur për të qenë në ekipet e mira, ata kanë ndeshje të mëdha në ligë dhe e di atë që ai mendon. Në fushën e Juves ata bënë një ndeshje të ngjashme. Kjo ndryshon brenda natës. Para se të ishim shumë keq ..., tani shumë mirë. Le të kalojmë gishtat sepse futbolli është kapriçioz." tha tekniku i Katalanasve. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori