Valverde: Një pjesë e parë që na mungonte ritmi
Pëlqej
Valverde nuk ishte i kënaqur në fund të ndeshjes në konferencën për shtyp, për ndeshjen e zhvilluar kundër Malagas

Ai tha - "Është e vërtetë që në pjesën e parë na mungonte ritmi. Loja u hap me golin që ata kanë protestuar. Jam i lumtur që kam shtuar tre pika. Ishte ndeshja e tretë në gjashtë ditë. Në fund ju duhet të përqendroheni për të luajtur këtë lloj ndeshjesh. Ata luajtën shumë dhe në fund është një ndeshje e nivelit të parë. Kur të ndërtoni përpjekjet, lodhja nuk është aq fizike sa është mendore ".

I pyetur nga Suárez, ai tha: "E shoh shumë mirë. Gjëja më e mirë për sulmuesit është se ata kanë shanse sepse janë lojtarë me një gol dhe ata do ta konvertojnë atë.

Dhe në lidhje me Deulofeu, ai komentoi: "Është e vërtetë se ai është një lojtar me mbingarkesë dhe ndoshta sot nuk e ka bërë atë aq shumë sa ditën tjetër, por ne duam që ai të na kontribuojë gjëra".

Luis Suarez: "Është loja e tretë që luan për gjashtë ditë. Ai vjen nga të luajë një ndeshje kundër Atletico dhe kundër Olympiacos, por gjithmonë ka mundësi për të shënuar. Kjo agresivitet që ai gjithmonë i jep atij garanci. Sa më shumë gola të humbasë, aq më mirë do të jetë. Është e paçmueshme për ne. "

Si e shihni ekipin: "Jam shumë i kënaqur me atë që shoh".

Iniesta: "Është në rregull të luash dhe na jep kontrollin e lojës. Stili i ekipit është i juaji. Ai është duke luajtur dhe sot ai ka luajtur gjithë lojën. Është e rëndësishme, por do të shohim se si përparon gjatë sezonit ".

Alcácer: "Ai nuk po merr minuta shumë dhe mendova se mund të na sillte gjëra. Gjithmonë lëvizni në buzë për të kërkuar për të ç'kyçur. ¿Emocionalisht? Ne nuk mund të luajmë të gjitha dhe ndonjëherë ju duhet të mësoheni për të luajtur pak a shumë. Ai po ushtron mirë." përfundoi teknku katalans. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 23:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori