Valverde: Rekordi i Messit ndaj Chelseat mbetet në të kaluarën
Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka folur për rekordin e Lionel Messit kundër Chelseat.

Argjentinasi nuk ka arritur të shënojë në tetë paraqitje kundër klubit të Londrës.

"Këto fakte nuk llogariten për asgjë tani siç ishte në të kaluarën kështu që është e parëndësishme," tha Valverde për konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

"Kjo është një lojë e rëndësishme për Barcelonën, për Messin, për mua ... për të gjithë, dhe mungesa e fatit të Leo kundër këtij kundërshtari në të kaluarën është vetëm një gjë e tillë.

"Ne duhet të synojmë të shënojmë më shumë gola larg shtëpisë në Evropë, ne kemi luftuar pak për kreativitetin në këtë aspekt, kështu që ne duhet të punojmë për këtë.

"Ne po luajmë kundër një rivali të fortë, me një skuadër fizike që mbron dhe kundërsulmon fuqishëm, por ne do të kemi një plan për të fituar". përfundoi Valverde. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori