Valverde: Synimi prioritar është të fitojmë La Ligën
Pas humbjes ndaj Espanyolit në ndeshjen e parë çerekfinale në Kupën e Mbretit në mesjavë, Barcelona do të kërkojë ta rigjejë rrugën e fitoreve të dielën kundër Real Betisit.

Ndërkohë, trajneri i klubit katalan, Ernesto Valverde, ka thënë se prioritet i tyre është të fitojnë La Ligën.

“Prioriteti ynë është La Liga, edhe pse kjo nuk do të thotë se nuk duam ta fitojmë kupën” tha Valverde.

Duam të fitojmë gjithçka, por La Liga tregon sa i mirë je gjatë gjithë vitit. Mund të jesh i suksesshëm në Ligë të Kampionëve dhe kupë gjatë pesë minutave të mirë në një ndeshje”, u shpreh ai. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2018, ora 00:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori