Valverde trego gjendjen e Lionel Messit
Barcelona është ndalur vetëm me një barazim kundrejt Athletic Bilbaos.

Pas takimit ka folur për “Movistar Partidazo” trajneri i kataluansve, Ernest Valverde, ku ka arsyetuar pikët e humbura kundër baskëve.

Ai ka folur edhe për gjendjen e fundit të Lionel Messit, i cili pothuajse nuk u duk në fushën e blertë.

Lionel është mirë dhe luan me shpejtësi të plotë. Mirë, ai kishte vështirësi, por luajti në mënyrën më të mirë, nëse nuk e bën, atëherë nuk e bën”, përfundoi Valverde.

Barcelona vazhdon të mbetet lider i La Ligës me 51 pikë, përkatësisht ka gjashtë më tepër se Real Madridi./albeu.com/
Shtuar më 11/02/2019, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori