Van der Sar: Mund ta fitojme Ligen e Kampioneve
Albeu.com
Portieri i Manchester United, Edwin van der Sar, është një prej disa lojtarëve që kanë qenë afër për të mbrojtur titullin e Ligës së Kampionëve.Ai e fitoi këtë garë evropiane me Ajaxin në vitin 1995 dhe po ashtu ishte në portë me të njëjtin ekip edhe në finalen e vitit të ardhshëm ndaj Juventusit, kur humbi në penalti.

Atë që nuk e ka arritur me klubin holandez, Van der Sar dëshiron ta arrijë me Manchester United.

“Ky ekip është shumë më mirë i përgatitur të mbrojë trofeun se sa ishte Ajax në vitin 1996. Atëherë kishim shumë lëndime dhe kishim shumë lojtarë të rinj të cilët duhej t’i mbulonin zbrazëtirat e lëna nga lojtarët më të vjetër dhe më me përvojë”, thotë Van der Sar.
Shtuar më 29/04/2009, ora 17:27
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori