Van der Sar zgjat kontraten me United
Albeu.com
Portieri holandez Edwin van der Sar të premten ka nënshkruar kontratë të re me Manchester Unitedin, e cila do ta mbajë në Old Trafford deri në verën e vitit 2011. Këtë sezon 39-vjeçari pati disa probleme personale ku veç dëmtimeve të ...... tij, gruaja e tij pati hemorragji cerebrale, prandaj u spekulua se Va nder Sar mund ta përfundonte karrierën. Mirëpo, tani gjërat janë përmirësuar dhe holandezi vendosi ta zgjaste qëndrimin te Djajtë e Kuq. “Ende po ndihem mirë dhe po kënaqem me futbollin... Planifikoj të fitoj më shumë trofe me këtë skuadër të madhe”, ka thënë Van der Sar.
Shtuar më 26/02/2010, ora 22:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori