Van Dijk frikësohet: Nuk e di si ndalet Messi
Liverpooli do të përballet me Barcelonën në gjysmëfinale të Champions League një një ndeshje që premton spektakël të garantuar.

Por kur duhet dhe 2 javë nga supersfida mbrojtësi i Liverpoolit Virgil Van Dijk i frikësohet Lionel Messit.


I pyetur nga mediat se si do të ndal Mesin, Van holandezi ka ngritur supet lart.

"Nuk e di, do të shohim. Do jetë një përplasje e shkëlqyer për të gjithë ne. Duhet të luajmë si skuadër, që të kemi sukses. Futbolli nuk është lojë një kundër një, nuk është unë kundër një sulmuesi të veçantë. Duhet të luajmë të gjithë kundërgjithëve. Do të jetë shumë e vështirë ndaj Mesit. Edhe unë mendoj se është lojtari më i mirë në botë, por do të shohim", është shprehur Van Dijk.

Shtuar më 18/04/2019, ora 13:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori