Van Dijk: Ramos nuk është mbrojtësi më i mirë në botë
Pëlqej
Sipas Virgil van Dijk, Sergio Ramos nuk është mbrojtësi më i mirë në botë.

“Ai nuk është më i miri”, ka thënë Van Dijk për De Telegraaf.

“Ai është lojtar i madh, e respektoj për ato që ka arritur, por ai nuk është lloji i mbrojtësit që pëlqej”.

“Varane është i preferuari im. Ai është mbrojtës fantastik, është ende i ri dhe mund të përmirësohet”.

“Mënyra e tij e mbrojtjes është ndryshe sepse ai tenton të mënjanojë situatat ku ai duhet të intervenojë me ndërhyrje”, ka shtuar Van Dijk.
Shtuar më 18/11/2018, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori