Van Djik mbush me shpresë Liverpoolin (VIDEO)
Van Dijk mbush me shpresa Liverpoolin për rikthimin e tij.

Në ndeshjen e 10 tetorit të këtij viti mes Liverpool dhe Everton, qendërmbrojtësi Van Dijk pësoi një lëndim shumë të rëndë.

Madje është raportuar se ai do të mungojë gjithë sezonin, mirëpo lajmet e fundit nga Daily Mail bëjnë të ditur se rikthimi i Van Dijk këtë sezon, është i mundshëm.

Van Dijk personalisht ka shpërndarë një video ku tregon se po punon shumë që të kthehet sa më shpejt që ështe e mundur dhe të mbush hapësirën që ai e ka lënë në mbrojtjen e Liverpoolit.

Këtë sezon Van Dijk ka bërë vetëm 5 paraqitje me Liverpoolin duke shënuar 1 gol.

Edhe pse mungesa e holandezit po shihet nga ndeshja në ndeshje, për kampionin aktual nuk po paraqet ndonjë problem të madh.

Liverpool është kryesues i Premierligës me 31 pikë të grumbulluara pas 14 ndeshjeve të zhvilluara dhe deri tani kanë vetëm një humbje./
Shtuar më 22/12/2020, ora 13:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori