Van Persie, lojtari i vitit në Premier League (VIDEO)
Sulmuesi i Arsenalit, Robin van Persie, është shpallur PFA - lojtari i vitit dhe po ashtu është përfshirë në formacionin më të mirë të sezonit.

Holandezi mposhti konkurrentë, si treshja e Manchester Cityt: David Silva, Sergio Aguero dhe Joe Hart, si edhe Wayne Rooney (Manchester United) e Scott Parker (Tottenham) për të rrëmbyer këtë çmim.

Lojtari i ri më i mirë u shpall mbrojtësi i Tottenhamit, Kyle Walker.

Ndërkaq, Manchester City ka dominuar me numrin e lojtarëve në formacionin e vitit. Joe Hart, Vincent Kompany, David Silva dhe Yaya Toure janë votuar në njëmbëdhjetëshin më të mirë të sezonit. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2012, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori