Vankuver, 5 medaljet e para te arta
Albeu.com
Atletët nga Sllovakia, Zvicra, Koreja e Jugut, Hollanda dhe Shtetet e Bashkuara kanë fituar medaljet e para të arta në Lojërat Olimpike Dimërore në Vankuver. Anastazia Kuzmina morri të parën medalje të artë që Sllovakia ka fituar ndonjëherë në Lojërat Olimpike.
Simon Amani, skiatori zviceran fitoi medaljen e tretë të artë në Lojërat Olimpike.
Shtuar më 14/02/2010, ora 18:42
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori