Vazhdon "çmenduria" Newcastle (VIDEO)
Ekipi i Newcastle, i cili këtë vit u ringjit në Premier League me fitoren e arritur pak minuta më parë ndaj Everton shkon në vendin e dytë duke lënë pas ekipe si Arsenal, Liverpool apo Chelsea.

Qymyrxhinjtë po bëjnë mrekullinë në futbollin anglez duke kaluar çdo parashikim. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2 me 1. Golat për vendasit u shënuan nga Ryan Taylor dhe një autogol nga Heitinga. Goli i shënuar nga Rodwell për Everton nuk pati asnjë vlerë.

Newcastle, pas javës së 11-të ka 25 pikë ndërsa Everton mebtet në kuotën e 10 pikëve por me një ndeshje më pak. /albeu.com/


name="movie" value="http://video.rutube.ru/199c12d5cd8c34ee9807ccd9ab12ccf8">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=4240086">video.rutube.ru/199c12d5cd8c34ee9807ccd9ab12ccf8" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="470" height="353" allowFullScreen="true" flashVars="uid=4240086">
Shtuar më 05/11/2011, ora 18:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori