Vazques krenon Realin, asistuesi më i mirë me mesataren e minutave të luajtura
Real Madridi e ka gjetur ritmin, dhe kjo meritë e madhe për Lucas Vazquez.

Spanjolli ka qenë nga më të mirët e Realit këtë sezon, ndërsa është asistuesi më i mirë nëse krahasohet me minutat që ka zhvilluar. Ai deri më tani ka dhënë shtatë asistime, që i bie se ka pasuar për gol çdo 125 minuta.

Kjo është një statistikë më e mira për minutë në pesë kampionatet më të forta në Evropë.

Pas tij janë Neymar me gol çdo 137.35 minuta dhe i treti në listë është Lionel Messi që pason për gol çdo 182.5 minuta./albeu.com/
Shtuar më 27/02/2018, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori