Vdekja e babait, djali i Maradonës në gjëndje të rëndë psikologjike
Djali i legjendës Diego Armando Maradona, ka folur lidhur me vdekjen e babait të tij.

Maradona ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare javën e kaluar pasi pësoi sulm në zemër.

Duke folur për Marca, djali i tij tha se assesi s’mundet ta pranoj vdekjen e babait.

"Kam probleme me gjumin. I mbylli sytë dhe koka ime nuk pusho. Vdekja e tij është diçka që nuk e pranoj dhe nuk mundem ta pranoj".

"Ai duhet të kishte edhe shumë vite të lumtura me familjen e tij dhe kjo është diçka që asnjëherë nuk do e pranoj. Ta humbim kaq të ri është e vështirë", deklaroi ai.

Sidoqoftë, policia është duke hetuar lidhur me vdekjen e Maradonas, meqenëse thuhet se shkaku i neglizhencës së punës të mjekut, legjenda argjentinase ndërroi jetë.
Shtuar më 02/12/2020, ora 14:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori