Vdekja e Maradonës, këto janë reagimet e para (FOTO & VIDEO)

Futbolli, Argjentina dhe e gjithë bota humbën Diego Armando Maradonën.

Maradona, i cilësuar si një nga më të mirët në histori të futbollit, ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare, pas një arresti kardiak.

Fillimisht, mediat në Argjentinë raportuan për një gjendje të rëndë shëndetësore të tij, duke bërë që shumë tifozë të futbollit të nisin mesazhe drejt tij, me tekstin “Forca Diego”.

Nuk kaloi shumë kohë nga raportimi i parë, dhe media argjentinas Clarin, konfirmoi vdekjen e tij.

Menjëherë pas përhapjes së këtij lajmi, erdhën edhe reagimet e para ku ndër to është edhe ai Lineker i cili e cilëson argjentinasin si më të mirin e historisë së futbollit.
Vdekja e Maradonës, këto janë reagimet e para (FOTO & VIDEO)

Shtuar më 25/11/2020, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori