Vdekja e Maradonës, reagon Tare: Me të ka ikur një pjesë e madhe e historisë së futbollit
Në këto momente, Lazio po luan kundër Udineses në Serie-A. Skuadra bardhekaltër, ashtu siç u njoftua nga klubi dje pasdite, doli në fushë me një fanellë speciale. Një fanellë dedikuar, Diego Armando Maradona, i cili ndërroi jetë të mërkurën. Para fillimit të ndeshjes, drejtori sportiv i lacialëve, Igli Tare në një prononcim për "DAZN" thekson se ndeshja do të jetë e dedikuar për Maradonën.

"Me Maradonën ka ikur një pjesë e madhe e historisë së futbollit, do të jetë një ndeshje dhe javë e dedikuar për atë dhe për atë se çfarë i ka dhuruar futbollit botëror", ishin fjalët e Tares.

Shtuar më 29/11/2020, ora 13:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori