Vëllai i Donnarummas e bën Milanin të duket "qesharak"
Gianluigi Donnarumma dhe rinovimi janë një mundësi reale për ditët e ardhshme. Jo vetëm Gigio, por edhe vëllai i tij Antonio 8 vjet më i vjetër se Donnarumma do ti bashkohet Milanit. Ai vitin e kaluar luajti në Greqi me Asteras Tripolis.

Gjashtë milionë Milani ishte i gatshëm për ti dhënë Gigios për ta frenuar atë të mos u larguar. Il Corriere dello Sport raporton se është vëllai Antonio i cili do të marrë nga Kuqezinjtë një milion euro në sezon, i cili do të bëjë portieri i tretë (në hierarkitë do të fitojë pak pas Storari) më i paguar në Serie A, transmeton Albeu.com.

Ndoshta edhe portieri i tretë më i paguar në Evropë më shumë se ai fiton në fakt vetëm DOUCHEZ (1.2) u kthye në PSG, por nëse do të ishte për t'u shitur atëherë përsëri do të kalojë në duart e Antonio Donnarumma.

Ai momentalisht merr më shumë se Papu Gomez, Keita dhe Bernardeschi, Gigio bën Ricco Antonio, të cilët ose do lëvizin ose do iu nënshtrohen rinovimeve të kontratave. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 12:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori