Vendimi i Laportas që ndryshoi karrierën e Messit: Barcelona refuzoi të nënshkruajë me CR7
Ronaldinho ishte një mësues i shkëlqyeshëm për Lionel Messin, pasi braziliani e e ndihmoi argjentinasin që në moshë të re te Barcelona, dhe kapiteni aktual i klubit ishte rritur nën ‘mbrojtjen’ e tij.

Por kjo mundësi ka mundur të mos ndodhte, po të kishte pranuar Joan Laporta që të nënshkruante me Cristiano Ronaldon.

“Ne ishim gati që të nënshkruanim me Ronaldinhon dhe Rafa Marquezin”.

“Njerëzit e Marquez na propozuan Cristiano Ronaldon. Ai ishte në Sporting në atë kohë”.

“Një nga agjentët e tij tha se ata kishin një lojtar të cilin e kishin shitur te [Manchester] United për 19 milionë euro, por do ta shisnin te ne për 17 milionë euro”.

“Por ne kishim investuar tashmë në Ronaldinhon në atë kohë. Cristiano luante më shumë në krahë sesa në qendër. Ne menduam se ishim mirë në krahë, kështu që e refuzuam atë dhe nuk pendohem”, ka treguar Laporta.
Futbolli modern mund të ishte krejtësisht ndryshe sikur Laportanënshkruante Cristianon.
Shtuar më 12/01/2021, ora 23:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori